Порядок розміщення документів по кваліфікаційній роботі бакалавра

Титульний лист (не нумерується, але враховується як перша сторінка)

Резюме (не нумерується, не враховується) на одну сторінку, без підписів

Технічне завдання (не нумерується, але враховується як друга сторінка) двосторонній бланк

Зміст (сторінка 3) рамка 45 мм, до двох сторінок

Перелік умовних позначень (врахувати, що термінологічне словосполучення мінімум з 5 слів може сприйнятися системою перевірки на плагіат) 1 сторінка

Вступ (актуальність розробки, рамка 15 мм) до двох сторінки

1. Обґрунтування необхідності проектування (на основі критичного аналізу літературних джерел, Інтернет ресурсів, та патентного пошуку обов’язково ставити посилання на запозичені джерела. Загальний обсяг 15-20 сторінок

2. Обґрунтування технічного завдання (розписати всі технічні характеристики проектуємого пристрою) 1-3 сторінки

3. Розробка структурної та принципової схем (розробка варіантів та опис структурної схеми з посиланням на креслення А1, опис принципової електричної схеми з посиланням на креслення А1, аналіз елементної бази в порядку значущості (мікроконтролер, мікропроцесор, цифрові, аналогові елементи) до 20 сторінок

4. Розрахунок основних елементів або метрологічних характеристик пристрою (короткий опис та роздруківка розрахунку в форматі рисунка, роздруківка розрахунку надійності, опис складових похибки, технологічні розрахунки) до 30 сторінок

5. Технологічний розділ (короткий опис технологічного процесу, маршрутні та операційні карти в форматі рисунка) до 10 сторінок

6. Економічний розділ (маркетингове дослідження проектуємого пристрою, розрахунок витрат на матеріали) 2-3 сторінки

7. Розділ охорони праці (відповідальний Кожем’якін О.С.)

Висновки (коротке відображення результатів роботи) 1-2 сторінки

Список використаної літератури (обов’язкове посилання в тексті роботи) 2-3 сторінки до 60 джерел. Слід використовувати останні літературні джерела (за останні 5-10 років), при цьому – не менше третини з них – закордонні. Російськомовні джерела та літературу опубліковану російськими видавництвами не використовувати! Оформлення списку літератури здійснюється згідно ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» з урахуванням правок (код УКНД 01.140.40) 


СТРУКТУРА КВАЛІФІКАЦІЙНОЇ РОБОТИ МАГІСТРА

 Магістерська наукова робота повинна мати такі основні структурні елементи:

  • титульний аркуш;
  • реферат;
  • зміст;
  • перелік умовних позначень (за необхідності);
  • основна частина;
  • список використаних джерел;
  • додатки.

Вимоги до структурних елементів

Титульний аркуш кваліфікаційної роботи магістра оформляється за формою, наведеною у додатку А.

Для ознайомлення зі змістом та результатами кваліфікаційної роботи магістра подається реферат, що оформлюється державною та англійською мовами і представляє собою узагальнений короткий виклад основного змісту роботи відповідно до встановленого зразка (додаток Б). В рефераті кваліфікаційної роботи магістра мають бути стисло представлені основні результати дослідження із зазначенням наукової новизни та практичного застосування результатів роботи (за наявності документів, що це підтверджують).

В рефераті також вказуються:

  • прізвище та ініціали здобувача;
  • назва кваліфікаційної роботи магістра;
  • вид кваліфікаційної роботи магістра та кваліфікація, на який претендує здобувач;
  • спеціальність (шифр і назва);
  • найменування вищого навчального закладу у якому здійснювалася підготовка.

Обсяг реферату становить 4–6 сторінки.

Наприкінці реферату наводяться ключові слова відповідною мовою. Сукупність ключових слів повинна відповідати основному змісту наукової праці, відображати тематику дослідження і забезпечувати тематичний пошук роботи. Кількість ключових слів становить від п’яти до п’ятнадцяти. Ключові слова подають у називному відмінку, друкують великими літерами в рядок через кому.

Після ключових слів наводиться список публікацій здобувача, опублікованих за темою кваліфікаційної роботи магістра в такій послідовності:

  • в яких опубліковані основні наукові результати кваліфікаційної роботи магістра (монографії, статті);
  • які засвідчують апробацію матеріалів кваліфікаційної роботи магістра (тези доповідей);
  • які додатково відображають наукові результати кваліфікаційної роботи магістра (патенти, ліцензії).

Зміст повинен містити назви всіх структурних елементів, заголовки та підзаголовки (за їх наявності) із зазначенням нумерації та номери їх початкових сторінок.

Перелік умовних позначень, символів, одиниць вимірювання, скорочень подається за необхідності у вигляді окремого списку. Додатково їхнє пояснення наводиться у тексті при першому згадуванні. Скорочення, символи, позначення, які повторюються не більше двох разів в окремому розділі, а також тривіальні скорочення (ПЕОМ, ПК, ТОВ та інші) до переліку не вносяться.

Основна частина наукової роботи містить:

  • вступ;
  • розділи кваліфікаційної роботи магістра;
  • висновки.

Обсяг основного тексту кваліфікаційної роботи магістра не повинен перевищувати 150 сторінок.

У вступі подається загальна характеристика кваліфікаційної роботи магістра, а саме:

обґрунтування вибору теми дослідження (висвітлюється зв’язок теми кваліфікаційної роботи магістра із сучасними дослідженнями у відповідній галузі знань шляхом критичного аналізу з визначенням сутності наукової проблеми або завдання);

мета дослідження відповідно до предмета та об’єкта дослідження;

методи дослідження (перераховуються використані наукові методи дослідження та змістовно відзначається, що саме досліджувалось кожним методом; обґрунтовується вибір методів, що забезпечують достовірність отриманих результатів та висновків);

наукова новизна отриманих результатів (аргументовано, коротко та чітко представляються основні наукові положення, які виносяться на захист, із зазначенням відмінності одержаних результатів від відомих раніше);

особистий внесок здобувача (якщо у магістерській науковій роботі використано ідеї або розробки, що належать співавторам, разом з якими здобувачем опубліковано наукові праці, обов’язково зазначається конкретний особистий внесок здобувача в такі праці або розробці; здобувач має також додати посилання на роботи співавторів, у яких було використано результати спільних робіт);

апробація матеріалів кваліфікаційної роботи магістра (зазначаються назви конференції, конгресу, симпозіуму, семінару, школи, місце та дата проведення);

структура та обсяг кваліфікаційної роботи магістра (анонсується структура кваліфікаційної роботи магістра, зазначається її загальний обсяг).

За наявності у вступі можуть також вказуватися:

зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами, грантами – вказується, в рамках яких програм, тематичних планів, наукових тематик і грантів, зокрема галузевих, державних та/або міжнародних, виконувалося наукове магістерське дослідження, із зазначенням номерів державної реєстрації науково-дослідних робіт і найменуванням організації, де виконувалася робота;

практичне значення отриманих результатів – надаються відомості про використання результатів досліджень або рекомендації щодо їх практичного використання.

У розділах кваліфікаційної роботи магістра має бути вичерпно і повно викладено зміст власних досліджень. Список цих праць має також міститися у списку використаних джерел.

У разі використання наукових результатів, ідей, публікацій та інших матеріалів інших авторів у тексті кваліфікаційної роботи магістра обов’язково повинні бути посилання на публікації цих авторів.

Фрагменти оприлюднених (опублікованих) текстів інших авторів (цитати) можуть включатися до кваліфікаційної роботи магістра виключно із посиланням на джерело (крім фрагментів, які не несуть самостійного змістовного навантаження).

Розділи кваліфікаційної роботи магістра можуть поділятися на підрозділи (нумерація складається з номера розділу і порядкового номера підрозділу, відокремлених крапкою), пункти (нумерація – з номера розділу, порядкового номера підрозділу і порядкового номера пункту, відокремлених крапкою), підпункти (нумерація – з номера розділу, порядкового номера підрозділу, порядкового номера пункту і порядкового номера підпункту, відокремлених крапкою). Розділи, підрозділи, пункти і підпункти нумеруються арабськими цифрами.

При нумерації формул і рисунків за наявності посилань на них у тексті кваліфікаційної роботи магістра проставляються через крапку номер розділу та номер формули (рисунка). Формула, що нумерується, наводиться посередині нового рядка (нумерація – з правого боку в дужках). Номер та назва рисунка наводяться знизу/з правого боку рисунка.

У висновках викладаються найбільш важливі наукові та практичні результати кваліфікаційної роботи магістра, вказуються наукові проблеми, для розв’язання яких можуть бути застосовані результати дослідження, а також можливі напрями продовження досліджень за тематикою кваліфікаційної роботи магістра.

За наявності практичного значення отриманих результатів надаються відомості про використання результатів досліджень або рекомендації щодо їх використання. У разі якщо результати досліджень впроваджено, відомості подаються із зазначенням найменувань організацій, в яких здійснено впровадження. У цьому випадку додатки можуть містити копії відповідних документів.

Список використаних джерел формується магістрантом за його вибором (опціонально – в кінці кожного розділу основної частини роботи) одним із таких способів:

  • у порядку появи посилань у тексті;
  • в алфавітному порядку прізвищ перших авторів або заголовків;
  • у хронологічному порядку.

Бібліографічний опис списку використаних джерел у кваліфікаційної роботи магістра може оформлятися магістрантом за його вибором з урахуванням Національного стандарту України ДСТУ 8302:2015 «Інформація та документація. Бібліографічне посилання. Загальні положення та правила складання» або одним зі стилів, віднесених до рекомендованого переліку стилів оформлення списку наукових публікацій.

Бібліографічний опис використаного джерела може обмежуватися обов’язковою інформацією, необхідною для однозначної ідентифікації цього джерела.

До додатків може включатися допоміжний матеріал, необхідний для повноти сприйняття кваліфікаційної роботи магістра:

  • проміжні формули і розрахунки;
  • таблиці допоміжних цифрових даних;
  • протоколи та акти випробувань, впровадження, розрахунки економічного ефекту, листи підтримки результатів магістерської роботи;
  • інструкції та методики, опис алгоритмів, які не є основними результатами дисертації, описи і тексти комп’ютерних програм вирішення задач за допомогою електронно-обчислювальних засобів, які розроблені у процесі виконання роботи;
  • ілюстрації допоміжного характеру;
  • інші довідникові дані та матеріали.

Обов’язковим додатком до кваліфікаційної роботи магістра є список публікацій здобувача за темою дисертації та відомості про апробацію результатів кваліфікаційної роботи магістра (зазначаються назви конференції, конгресу, симпозіуму, семінару, школи, місце та дата проведення, форма участі).

У випадках, коли обсяг додатків перевищує половину обсягу основної частини роботи, ці додатки можуть бути надані у вигляді окремої частини (тома, книги).

Правила оформлення кваліфікаційної роботи магістра

До загального обсягу кваліфікаційної роботи магістра не включаються таблиці та ілюстрації, які повністю займають площу сторінки.

При оформленні кваліфікаційної роботи магістра за допомогою комп’ютерної техніки використовувати текстовий редактор Word: шрифт Times New Roman, розмір шрифту – 14 пунктів.

Інтервал кваліфікаційної роботи магістра друкують на одному боках аркуша білого паперу формату А4 (210×297 мм) через 1,5 міжрядкового інтервалу.

Шрифт Кегель – мітел (14 типографських пунктів). Допускається підготовка кваліфікаційної роботи магістра в форматі LaTeX з відповідним стильовим оформленням

Поля Текст кваліфікаційної роботи магістра необхідно друкувати, залишаючи поля таких розмірів: вгорі, знизу – 20 мм, зліва – не менше 25 мм, справа – не менше 10.


 

Приклад доповіді (мова доповіді українська)

  1. Початок доповіді: Шановні члени Екзаменаційної Комісії. На Ваш розгляд представляється кваліфікаційна робота на тему….здобувача освіти…..групи….. (слайд 1)
  2. На слайді 2 представлена актуальність розробки (для чого вона потрібна). Одним реченням
  3. На слайді 3 представлена структурна схема, яка складається з (назвати блоки та вказати вказівкою на слайді). Розповісти принцип роботи пристрою за структурною чи функціональною схемою.
  4. По кожному слайду розповісти по 2-3 речення.
  5. Елементна база пристрою: тип елементів, їх кількість, критерії їх вибору.
  6. Конструкції пристрою: складальні креслення, плакат.
  7. В пояснювальній записці представлено огляд, обґрунтування технічного завдання, розробку структурної та принципової схеми.
  8. В конструкторському розділі проведені розрахунки (назвати по ПЗ) та вказати які з них проведені за допомогою ЕОМ.
  9. В технологічному розділі (вказати що зроблено). В додатку до ПЗ наведено документацію на технологічний процес (назвати).
  10. В спеціальному розділі проведено маркетингове дослідження необхідності проектування приладу. Проведено розрахунок витрат на матеріали
  11. В розділі охорони праці проаналізовані небезпечні та шкідливі фактори, при експлуатації приладу. Розроблена система (назвати згідно ПЗ)..
  12. Отже нами розроблено або вдосконалено (назвати тему роботи) та назвати переваги над аналогами.
  13. Якщо є супровідна документація вказати на слайд
  14. Закінчення доповіді: Доповідь закінчена. Дякую за увагу.

Час для доповіді не більше 7 хвилин, на кожний плакат по 0,5 хвилин.

Основні питання:

  • що сам розробив у даній конструкції приладу;
  • де плануєте впровадження;
  • похибка та складові похибки при конструюванні;
  • по кожному слайду:

Що це? Як працює? Чим відрізняється від відомого? Що зроблено в порівнянні з відомими?

  • Елементна база: чому обрав таким мікроконтролер та його характеристики