Підсумки 2020 року для Noosphere
17 івентів, 7434 учасники конкурсів та хакатонів, низка соціальних проєктів та заходів — Noosphere продовжувала розвивати інженерну та соціальну екосистему незважаючи на складнощі 2020 року. Більшість заходів проводилися у форматі онлайн. Розповідаємо детальніше про ініціативи, які ми провели минулого року.
У 2020 році відбувся перший етап конкурсу інженерних стартапів Vernadsky Challenge, який зібрав 132 учасники з 36 країн світу. Найбільша кількість заявок надійшла з України. У фокусі інтересів конкурсу були активна біоелектроніка та космічні технології.
Значну кількість учасників (5378) зібрав конкурс дитячих малюнків Noosphere Space Art Challenge, на якому юні митці представили свої роботи за темою “Політ до Місяця і далі”. Конкурс мав на меті стимулювати інтерес маленьких художників до космосу та космічних технологій.
Крім того, Noosphere у форматі онлайн провела хакатони NASA Space Apps Challenge Dnipro, NASA Space Apps COVID-19 Challenge та ActInSpace. Під час цих змагань студенти, інженери, дизайнери, IT-спеціалісти зібралися разом, щоб за допомогою технологій вирішити проблеми на Землі та у космосі.
У вересні минулого року Noosphere ініціювала змагання з робототехніки Noosphere Engineering Race. До змагання долучилися понад 300 учасників, 10 фіналістів отримали робототехнічні набори VEX, а 3 переможці розділили призовий фонд 6000$.
Ми провели низку спортивних змагань, а саме: турніри з боулінгу, орієнтування, греблі на байдарках, шахів та інших видів спорту. Учасники, серед яких IT-спеціалісти, студенти технічних спеціальностей та фрілансери, разом з Noosphere підтримували спортивну форму навіть в умовах пандемії!
Серед соціальних ініціатив можна відзначити реконструкцію планетарію Planetarium Noosphere у м. Дніпрі, започаткування проєкту Noosphere Archaeology, який поєднує інноваційні технології та класичну археологію, а також продовження благоустрою Gagarin Park. Крім того, Noosphere започаткувала всеукраїнську мистецьку ініціативу Noosphere Art Rocket Park, що об’єднує художній конкурс і виставку скульптур ракет. Учасники мають запропонувати власний дизайн ракети. У листопаді 2021 року скульптури ракет будуть продані на благодійному аукціоні, а отримані кошти – вкладені у реставрацію Gagarin Park.
Більше про підсумки Noosphere за 2020 рік читайте у нашому блозі.
|
|
Перший спортивний турнір від Noosphere у 2021 році
Час приводити себе у форму після новорічних свят! Почнемо з невеликих навантажень. Noosphere організовує перший в Україні онлайн-турнір з гри “Камінь, ножиці, папір”. Для того, щоб взяти участь, вам достатньо мати ноутбук або смартфон зі встановленим Zoom та вміти показувати камінь, ножиці та папір. Участь безкоштовна. Долучитися можуть співробітники IT-компаній, фрілансери та студенти IT-спеціальностей. Станьте першим чемпіоном серед айтішників! На переможців чекають ноосферні подаруночки. Більше інформації читайте на сторінці івенту.
Дедлайн реєстрації – 29 січня, 12:00 Дата та час початку змагань: 30 січня, 12:00 Місце проведення: Zoom Реєструйтеся на участь за посиланням
|
|
Планетарій у Дніпрі відкрито у тестовому режимі
Наприкінці грудня 2020 року дніпровські шанувальники космосу отримали справжній подарунок під ялинку. Після двох років капітального ремонту, ініційованого Noosphere, міський Планетарій розпочав роботу в тестовому режимі. Заклад оснащений найсучаснішим цифровим обладнанням і програмним забезпеченням. Наприклад, проєкційна система з 6-ма LED-проєкторами дає можливість демонструвати відео у форматі 4К-8К.
Крім зоряної зали, в оновленому Планетарії діють космічні експозиції. Серед експонатів відвідувачі зможуть побачити справжні скафандр та льотні костюми астронавтів, глобус Місяця та інтерактивний експонат “Наплічники”, який покаже як працює гравітація на різних планетах.
У Планетарії також представлені розробки студентів та інженерів Noosphere Engineering School, а саме: телурій — модель Сонячної системи, інтерактивна астрономічна пісочниця, 3D голограма астрономічних об’єктів.
До введення локдауну Noosphere Planetarium встиг прийняти декілька сотень перших відвідувачів. Ну а наступні сотні й тисячі (серед яких можете бути і ви!) відвідають заклад після послаблення карантинних обмежень. Більше інформації дізнавайтесь на сторінці закладу у Facebook.
|
|
Нові рубрики у нашому Telegram-каналі
Отримуйте більше інформації про технології на нашому Telegram-каналі. Тепер щомісяця ми будемо публікувати календар з визначними історичними датами у світі технологій, тези з аналітичних статей, головні інженерні новини місяця, анонси наших івентів та останні події техіндустрії. Крім того, на нашому каналі ви знайдете ексклюзивні факти про ноосферні івенти. Підписуйтесь, щоб отримувати більше корисної інформації зі світу технологій, інженерії та космосу та бути в курсі подій Noosphere.
|
|
Фільм про видатного конструктора Сергія Корольова за підтримки Noosphere
12 січня виповнилось 114 років з дня народження відомого конструктора і вченого у галузі ракетобудування та космонавтики Сергія Павловича Корольова. Завдяки його праці в космос успішно полетіли перший штучний супутник і перша людина. Вчений, незважаючи на труднощі та перепони, завжди йшов до своєї мети. Життєвий шлях Корольова надихнув українських режисерів Петра Авраменка та Івана Квашу, за підтримки Житомирської міської ради і Noosphere, створити кінокартину “Незламний. Шлях до мрії”. Це перша картина про видатного конструктора, яка оповідає про його дитинство та формування характеру. Підписуйтесь на сторінку “Незламний. Шлях до мрії” у Facebook, щоб дізнаватися останні новини про зйомки фільму.
|
|
Аналізуємо результати першого етапу Vernadsky Challenge
Однією з найважливіших ноосферних подій 2020 року був перший етап конкурсу інженерних стартапів Vernadsky Challenge. У фокусі інтересів Vernadsky Challenge, як і раніше, проєкти у сфері космічних технологій та активної біоелектроніки. Команда конкурсу отримала 132 заявки з 36 країн світу. Порівняно з 2019 роком кількість заявок збільшилась майже удвічі. Ми провели детальний аналіз результатів першого етапу конкурсу та ділимось висновками у статті на нашому блозі.
Найбільша кількість заявок — 43 — надійшла від українців. Це свідчить про те, що інтерес українських стартапів до космічних технологій та активної біоелектроніки не вщухає. Учасники з України надіслали 25 заявок у сфері космічних технологій та 18 заявок у сфері активної біоелектроніки.
Серед іноземних стартапів найпопулярнішим напрямком виявилася активна біоелектроніка — 56 заявок надіслали учасники за цим напрямком. Основна частина заявок надійшла від конкурсантів, які працюють над носимими медичними девайсами. Після України за загальною кількістю учасників лідирує США.
Фінал Vernadsky Challenge відбудеться у квітні 2021 року. 10 фіналістів змагатимуться за грант 2 мільйони гривень. Подія буде транслюватися онлайн. Читайте більше про результати конкурсу та його учасників на нашому блозі.
|
|
ТОП 3 сувенірів онлайн-крамниці Noosphere!
Онлайн-крамниця ноосферних подарунків працює для вас більше місяця. У покупців Noosphere Store вже є фаворити! ТОП 3 популярної продукції:
№1 Шкарпетки Noosphere Events №2 Поясна космічна сумка №3 Пляшка для води Noosphere
А який ноосферний сувенір найбільше подобається вам? Приєднуйтесь до нас в Instagram @noosphere.store. Прибуток від реалізації товару передається Noosphere для розвитку соціальних проєктів. Бажаємо вдалих покупок!
|
|
|
|