Спеціальність 152 – Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка

(освітня програма: Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка)

Строки прийому заяв і документів, конкурсного відбору та зарахування на навчання до аспірантури у 2022 році

1. Порядок роботи Приймальної комісії в строки прийому документів та проведення конкурсного відбору: 
з понеділка по четвер – з 9.00 до 17.00 (обідня перерва – з 13.00 до 14.00); п’ятниця – з 9.00 до 15.00.
2. Прийом заяв і документів, вступні екзамени, конкурсний відбір і зарахування на навчання до аспірантури за всіма формами навчання проводиться в такі строки:

Порядок і умови вступу до аспірантури у 2022 році

1. До аспірантури на конкурсній основі приймаються особи, які здобули вищу освіту за другим (магістерським) рівнем (освітньо-кваліфікаційним рівнем спеціаліста).
2. Вступники до аспірантури подають такі документи:

  • заяву з підписом доктора наук чи доктора філософії (кандидата наук), який є науково-педагогічним або науковим працівником Університету, зі згодою бути науковим керівником здобувача;
  • завірену особисто копію документа, що посвідчує особу;
  • завірену особисто копію облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків);
  • оригінали або завірені Приймальною комісією копії диплома магістра (спеціаліста) із зазначенням здобутої спеціальності (кваліфікації) та додатка до нього;
  • обґрунтування мети навчання в аспірантурі обсягом не менше 2 сторінок, де обов’язково зазначається: мотивація вступу в аспірантуру для здобуття ступеня доктора філософії за обраною спеціальністю; досвід участі в наукових темах і програмах; дослідницька пропозиція (напрям наукового дослідження, його актуальність, мета та завдання, очікувані результати та їх практичне значення);
  • список опублікованих наукових праць і винаходів (за наявності) або рекомендація науковця, який працює за обраною спеціальністю та має науковий ступінь;
  • завірену відділом кадрів для студентів (ауд. 241-2) копію приписного посвідчення або військового квитка;
  • чотири кольорові фотокартки розміром 3х4 см;
  • папку скорозшивач (картонну), конверт формату А5 та чотири файли.

Документ, що посвідчує особу, диплом про вищу освіту вступник пред’являє особисто.

3. До вступних випробувань допускаються абітурієнти, які вчасно подали всі необхідні документи для вступу згідно з Правилами прийому до аспірантури та докторантури Черкаського державного технологічного університету.
За відсутності повного переліку документів або подання їх після закінчення встановленого строку вступник не допускається до участі в складанні вступних випробувань.

Організація та проведення вступних випробувань до аспірантури

1. Вступні випробування до аспірантури Університету складаються з:

  • вступного іспиту із спеціальності (фаху);
  • вступного іспиту з іноземної мови (англійської, німецької або французької) в обсязі, який відповідає рівню В2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти.

Вступник, який підтвердив свій рівень знання англійської мови дійсним сертифікатом тестів TOEFL, або International English Language Testing System, або сертифікатом Cambridge English Language Assessment (не нижче рівня B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти чи аналогічного рівня); німецької мови – дійсним сертифікатом TestDaF (не нижче рівня B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти чи аналогічного рівня); французької мови – дійсним сертифікатом тесту DELF або DALF (не нижче рівня B2 Загальноєвропейських рекомендацій з мовної освіти чи аналогічного рівня), звільняється від складання вступного іспиту з іноземної мови. Під час визначення результатів конкурсу зазначені сертифікати прирівнюються до результатів вступного іспиту з іноземної мови з найвищим балом.
2. Для конкурсного відбору осіб, які вступають для здобуття ступеня доктора філософії на основі ступеня магістра (освітньо-кваліфікаційного рівня спеціаліста), конкурсний бал формується як сума балів результатів вступних випробувань із спеціальності та іноземної мови, середнього балу документа про вищу освіту, помножених на відповідні вагові коефіцієнти. Результати вступних іспитів оцінюються за шкалою від 0 до 100 балів.

Вагові коефіцієнти (встановлені Університетом) для:

  • результатів з вступного іспиту з фаху – 0,5;
  • результатів з вступного іспиту з іноземної мови – 0,4;
  • середнього балу документа про вищу освіту – 0,1.

Мінімальна позитивна оцінка для кожного вступного іспиту складає 24 бали. Особи, які набрали на вступному іспиті менше ніж 24 бали, позбавляються права участі в конкурсі за відповідною спеціальністю. Середній бал додатка до диплома, визначений за 5-ти бальною шкалою, під час додавання переводиться з 5-бальної (з округленням до сотих частин балу) в 100-бальну систему шляхом множення на 20.
3. Результати вступних випробувань до аспірантури чинні для вступу до Університету протягом одного календарного року. Повторне складання вступних іспитів не дозволяється. За результатами проведення вступних випробувань до аспірантури Приймальна комісія приймає рішення щодо кожного вступника за процедурою, визначеною Правилами прийому до аспірантури та докторантури Черкаського державного технологічного університету.
4. Сукупний час, відведений на складання кожного вступного іспиту, не може перевищувати 2 (астрономічних) години.
5. Під час проведення вступних випробувань забороняється користуватись електронними приладами, підручниками, навчальними посібниками та іншими матеріалами, якщо це не передбачено рішенням Приймальної комісії. У разі використання вступником під час вступного випробування сторонніх джерел інформації (в тому числі підказки) він відсторонюється від участі у вступних випробуваннях, про що складається акт. На екзаменаційній роботі такого вступника член відповідної комісії вказує причину відсторонення та час. Під час перевірки така робота дешифрується і за неї виставляється оцінка менша за мінімальну кількість балів, визначену Приймальною комісією та Правилами прийому до аспірантури та докторантури для допуску до участі в конкурсі, незважаючи на обсяг і зміст написаного.
6. Інформація щодо дати, часу і місця проведення вступних випробувань оприлюднюється на інформаційних стендах Приймальної комісії та веб-сайті Університету не пізніше ніж за три дні до початку прийому заяв та документів.
7. Апеляції на результати вступних іспитів з іноземної мови та фаху розглядаються Апеляційною комісією Університету.
8. Вступники, які без поважних причин не з’явилися на вступні випробування у зазначений час, а також ті, знання яких було оцінено нижче встановленого цими Правилами прийому до аспірантури та докторантури мінімального рівня, до участі в наступних вступних випробуваннях не допускаються.

Надання рекомендацій та зарахування до аспірантури

1. Списки вступників, рекомендованих до зарахування, формуються Приймальною комісією та оприлюднюються шляхом розміщення на інформаційних стендах Приймальної комісій та веб-сайті Університету.
2. Рішення щодо надання рекомендації до зарахування особи на навчання до аспірантури приймається виключно за сформованим за конкурсними балами рейтингом претендентів на здобуття ступеня доктора філософії за освітньо-науковими програмами.
3. Особи, які беруть участь у конкурсному відборі на місця державного та регіонального замовлення, після прийняття Приймальною комісією рішення про рекомендування до зарахування відповідно до строку, визначеного вище, зобов’язані виконати вимоги для зарахування на місця державного та регіонального замовлення: подати особисто оригінали документа про вищу освіту та додатка до нього. Подані оригінали документів зберігаються в Університеті протягом усього періоду навчання.
4. Особи, які отримали рекомендацію на місця державного або регіонального замовлення і в установлені строки, визначені вище, не виконали вимог для зарахування на місця державного або регіонального замовлення, втрачають право в поточному році на зарахування (переведення) на навчання за державним та регіональним замовленням.
5. Приймальна комісія анулює раніше надані рекомендації вступникам, які не виконали вимог для зарахування на місця державного замовлення, передбачених у пункті 3 розділу 5.
6. Вступники, рекомендовані на навчання за кошти фізичних та/або юридичних осіб, зобов’язані виконати вимоги для зарахування відповідно до пункту 3 розділу 5.
7. На основі конкурсного балу та джерел фінансування Приймальна комісія приймає рішення про зарахування вступників до аспірантури та ухвалює його в термін, визначений вище.
8. Зарахування до аспірантури проводиться наказом ректора Університету.
9. Кожному аспіранту призначається науковий керівник з числа науково-педагогічних або наукових працівників з науковим ступенем.