Навіть карантин не завадив Черкаському державному технологічному університету провести традиційні для квітня Дні студентської науки.
На кафедрі приладобудування, мехатроніки та комп’ютеризованих технологій факультету електронних технологій і робототехніки заплановані засідання з цього приводу пройшли 27 та 28 квітня. Цьогорічні засідання в зв’язку із епідеміологічною ситуацією в країні було реалізовано дистанційно в он-лайн режимі із використанням платформи Zoom.
Зважаючи на побажання щодо часу та можливості щодо виходу на дистанційний зв’язок студентів-доповідачів, кафедра ПМКТ запланувала 4 таких секційних засідання студентської конференції.
На 1 секції, яка була відкрита 27 квітня о 10.00, були заслухані доповіді аспіранта 1-го року навчання Тичкова Д.В. «Особливості імітаційного моделювання інформаційно-вимірювальних систем залишкового поверхневого електричного заряду»(керівник: д.т.н., доцентБондаренко М.О.) та студента 2-го року навчання (група РС-83) Куликова З.А.«Платина. Історія видобування та використання» (керівник: к.т.н., доцент Бондаренко Ю.Ю.).
Секція 2 розпочала свою роботу о 14.00 27 квітня. На ній були представлені доповіді аспіранта 1-го року навчання Ященка С.С. «Плуг зі smartpiezoceramics» (керівник: к.т.н., доцент Філімонов С.О.) та магістранта 1-го року навчання (група РС-093) Антоненка С.В. «Автоматичний вимірювач іонізуючого випромінювання» (керівник: д.т.н., доцентБондаренко М.О.).
Оскільки аспіранти у своїх доповідях ознайомили всіх учасників засідань із результатами наукових досліджень, отриманими за темами своїх дисертаційних робіт, а також відзвітували про опубліковані за цими темами наукові праці, тому було вирішено зарахувати виступи аспірантів, як звітно-підсумкові за весняний семестр цього навчального року. Крім того, учасники засідань відзначили практичну спрямованість доповіді студента Антоненка С.В. та створений і продемонстрований ним макет автоматичного вимірювачаіонізуючого випромінювання, який буде остаточно представлений вже на захисті магістерської кваліфікаційної роботи у грудні цього року.
Засідання секції 3 Днів студентської науки на кафедрі ПМКТ відбулося 28 квітня о 10.00. На цьому засіданні були заслухані та обговорені доповіді двох бакалаврів випускних курсів: студента групи СКРС-84 Сосновського М.С.на тему«Розробка системи управління роботом маніпулятором» (керівник: к.т.н., доцент Кісіль Т.Ю.) та студента групи П-63 Мороза А.С.на тему «Малогабаритний мобільний робот для вимірювання характеристик середовища у важкодоступних місцях» (керівник: к.т.н., доцент Філімонов С.О.). Під час свого виступу Мороз А.С. продемонстрував практичну реалізацію своєї розробки, а саме відео руху розробленого ним малогабаритного мобільного роботу на міні трасі та описав процедуру вимірювання характеристик середовища у важкодоступних місцях.
Завершальним засіданням Днів студентської науки на кафедрі стало засідання секції 4, яке відбулося 28 квітня о 18.00. На цьому засіданні свої доповіді робили студенти 1-го року магістратури Бачурін М.Г. та Мурмило Ю.С. Ці доповіді були зроблені за попередніми результатами наукових досліджень цих студентів за темами їх майбутніх кваліфікаційних робіт магістра.
Тож студент групи РС-093 Бачурін М.Г. зробив огляд за темою«Розробка та дослідження фізичної моделі п’єзоелектричного гіроскопічного мікродавача надвисоких кутових швидкостей» (керівник: к.т.н., доцент Бондаренко Ю.Ю.), а студент групи М-094 Мурмило Ю.С. – за темою«Дослідження та підвищення метрологічних характеристик системи паропостачання фанерного цеху» (керівник: к.т.н., доцент Туз В.В.). Кожен із студентів за результатами попередніх досліджень вже визначив низку питань, на вирішення яких будуть спрямовані їх подальші розробки та дослідження, що і стало основною темою для питань і обговорень у цій секції.
Підбиваючи підсумки цьогорічної студентської конференції, хотілося б відзначити, що кожна студентська доповідь супроводжувалася низкою питань та жвавим обговоренням. В результаті чого студенти бакалаври випускних курсів отримали важливі рекомендації щодо покращення представлення своїх результатів під час захистів кваліфікаційних робіт бакалаврів; студенти магістратури отримали певний поштовх для продовження своїх наукових досліджень за темами кваліфікаційних магістерських робіт, а аспіранти – цінні рекомендації щодо перспектив подальших наукових пошуків та ефективнішого розв’язання своїх наукових задач.
Особливо приємно було відзначити практичну спрямованість студентських розробок. Цей факт, а також наукова спрямованість та новизна виконаних досліджень приймалися до уваги в першу чергу під час обговорення щодо розподілу призових місць. Кафедрою вирішено було присудити 1 перше, 2 других та 3 третіх місця.
За результатами обговорення призові місця було вирішено розподілити наступним чином:
Перше місце
«Малогабаритний мобільний робот для вимірювання характеристик середовища у важкодоступних місцях», студент групи П-63 Мороз Андрій Сергійович (Кер. доц. Філімонов С.О.)
Друге місце
«Автоматичний вимірювач іонізуючого випромінювання», студент групи РС-093 Антоненко Сергій Анатолійович (Кер. доц. Бондаренко М.О.)
«Розробка системи управління роботом маніпулятором», студент групи СКРС-84 Сосновський Михайло Сергійович (Кер. доцент Кісіль Т.Ю.)
Третє місце
«Дослідження та підвищення метрологічних характеристик системи паропостачання фанерного цеху», студент групи М-094 Мурмило Юрій Станіславович (Кер. доц. Туз В.В.)
«Розробка та дослідження фізичної моделі п’єзоелектричного гіроскопічного мікродавача надвисоких кутових швидкостей», студент групи РС-093 Бачурін Максим Генадійович (Кер. доц. Бондаренко Ю.Ю.)
«Платина. Історія видобування та використання», студент групи РС-83 Куліков Захар Андрійович (Кер. доц. Бондаренко Ю.Ю.)
Наразі всі учасники студентської конференції (очні та заочні) готують свої доповіді для опублікування у Збірнику праць Днів студентської науки.
Всім учасникам дякуємо за цікаві доповіді, жваве обговорення та бажаємо подальших наукових успіхів!