Круглий стіл “Академічна доброчесність: досвід, практики, виклики, поступ”

Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського” провів круглий стіл на тему “Академічна доброчесність: досвід, практики, виклики, поступ” на якому були присутні співробітники кафедри приладобудування, мехатроніки та комп’ютеризованих технологій Гальченко Володимир Якович, д-р техн. наук, професор, Трембовецька Руслана Володимирівна, д-р техн. наук, доцент, Тичков Володимир Володимирович, канд. техн. наук, доцент на здобувачка освітнього рівня рНD Тичкова Наталія Борисівна.
Захід відбувся 25 жовтня 2023 року за підтримки Міністерства науки і освіти України в онлайн-форматі. Пряма трансляція здійснювалася на Youtube-каналі КПІ ім. Ігоря Сікорського.
Мета заходу – згуртувати академічну спільноту для:
– обговорення викликів у запровадженні політик та процедур академічної доброчесності в освітньому процесі;
– розуміння механізмів, які заважають рухати культуру академічної доброчесності;
– обмін досвідом, ідеями та напрацювання спільних рішень для подолання викликів.
У програмі заходу відзначилися такі доповіді:
– “Академічна доброчесність як стандарт поведінки та безумовна вимога часу”, Олена Рижко, доктор наук із соціальних комунікацій, професор кафедри видавничої справи та редагування Навчально-наукового інституту журналістики КНУ імені Тараса Шевченка;
– “Політики академічної доброчесності, відкритої науки та штучного інтелекту в ЗВО: як забезпечити ефективну взаємодію”, Артем Артюхов, член Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти, керівник Групи
сприяння академічній доброчесності Сумського державного університету;
– “Імплементація принципів академічної доброчесності в практику діяльності університетів. Проблеми та шляхи вирішення”, Анатолій Мельниченко, проректор КПІ ім. Ігоря Сікорського.