Бондаренко Максим Олексійович

(1977 р.н.)
Завідувач кафедри приладобудування, мехатроніки та комп’ютеризованих технологій Черкаського  державного технологічного університету, професор, доктор технічних наук.


Закінчив Черкаський інженерно-технологічний інститут у 2000 році за спеціальністю «Обробка матеріалів за спецтехнологіями» і одержав кваліфікацію інженера-механіка (диплом спеціаліста з відзнакою ЕР 13087856).

У 2006 році у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут» захистив кандидатську дисертацію з технічних наук за спеціальністю 05.03.07 – Процеси фізико-технічної обробки на тему «Підвищення ефективності електронної технології та обладнання для фінішної обробки оптичних пластин під вироби мікрооптики» (диплом ДК №036731).

Вчене звання «Доцент кафедри фізики» присвоєне у 2008 році (атестат 12ДЦ №019358).

У 2019 році у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» захистив докторську дисертацію з технічних наук за спеціальністю 05.11.13 – Прилади і методи контролю та визначення складу речовин на тему «Розвиток методів та засобів атомно-силової мікроскопії для неруйнівного контролю характеристик компонентів мікросистемної техніки» (диплом ДД №008569).

Вчене звання «Професор кафедри приладобудування, мехатроніки та комп’ютеризованих технологій» присвоєне у 2022 році (атестат АП №004104 від 06.06.2022 р).

Основні етапи науково-педагогічної діяльності у ЧДТУ:

2003 – 2006 – асистент кафедри фізики;

січень – листопад 2006 – старший викладач кафедри фізики;

2006 – 2015 – доцент кафедри фізики;

2017 – 2020 – доцент кафедри приладобудування, мехатроніки та комп‘ютеризованих технологій;

2020 – до цього часу – завідувач кафедри приладобудування, мехатроніки та комп‘ютеризованих технологій (доцент)

Загальний стаж роботи у ЧДТУ – з 2003 року (з 2017 року – науково-педагогічний стаж на кафедрі приладобудування, мехатроніки та комп‘ютеризованих технологій)

Дисципліни, що викладаються викладачем:

бакалаврат: Метрологічне забезпечення теплотехнічних вимірювань, Основи робототехніки, Програмне забезпечення роботизованих та автоматизованих систем;

магістратура: Акредитація вимірювальних та випробувальних лабораторій, Проектування пристроїв мікросистемної техніки, Створення віртуальних лабораторій та засобів вимірювання ;

аспірантура: Автоматизація вимірювань та дистанційна обробка даних, Методи визначення складу газового се-редовища, рідин та твердих тіл, Методи підвищення метрологічних характеристик приладів контролю та визначення складу речовин, Технічні засоби для дослідження впливу кліматичних факторів.

Відомості про останні підвищення кваліфікації викладача:

– підвищення кваліфікації: ХХІІІ International Modeling School of AMSE-UAP (Association for Advancement of Modeling and Simulation Technique in Enterprises), Certificate (2-6.06.2018, Lutsk-Shatsk)

– курси підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників та посадових осіб з організації освітнього процесу у закладах вищої освіти країн Європейського Союзу у Вищій школі лінгвістичній (м.Ченстохова, Республіка Польща)  з 01.11.2019 по 01.02.2020 р. (сертифікат про стажування № KPK 20/02/99 від 01.02.2020 р. виданий Вищою школою лінгвістичною, м. Ченстохова, Республіка Польща (Wyźsza Szkoła Lingwistyczna w Częstochowie, Poland, Częstochowa, ul. Nadrzeczna, 7)

– курси підвищення кваліфікації за освітньо-професійною програмою «Науково-педагогічні працівники університетів, академій, інститутів» за напрямом «Технології вимірювання та управління якістю освіти у закладі освіти» Національної академії педагогічних наук України Державного вищого навчального закладу «Університет менеджменту освіти» з 16.03.2020 по 17.10.2020 р. (свідоцтво про підвищення кваліфікації СП 35830447/2035-20 на 210 годин/7 кредитів)

– курси «Культура українського професійного спілкування», що тривали у Черкаському державному технологічному університеті з листопада 2020 до квітня 2021 обсягом 30 годин (сертифікат від 31.05.2021, номер реєстрації КП 21002)

Основні навчально методичні видання:

– Акредитація вимірювальних та випробувальних лабораторій: конспект лекцій для здобувачів освітнього ступеня магістра галузі знань 15 «Автоматизація та приладобудування», спеціальності 152  «Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка» [Електронний ресурс] / [упоряд. М.О.Бондаренко]; М–во освіти і науки України, Черкас. держ. технол. ун–т. – Черкаси: ЧДТУ, 2019. – 98 с.

– Проектування пристроїв мікросистемної техніки з КР: методичні рекомендації до виконання курсового проекту для здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» за спеціальністю 151 Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології [Електронний ресурс] / [упоряд. М.О.Бондаренко, Ю.Ю.Бондаренко, К.В.Базіло, С.О.Білокінь]; М–во освіти і науки України, Черкас. держ. технол. ун–т. – Черкаси: ЧДТУ, 2019. – 32 с.

– Інтелектуальні технології вимірювання: конспект лекцій для здобувачів освітнього ступеня магістра галузі знань 15 «Автоматизація та приладобудування»  [Електронний ресурс] / [упоряд. М.О. Бондаренко, Ю.Ю. Бондаренко]; М-во освіти і науки України, Черкас. держ. технол. ун-т. – Черкаси: ЧДТУ, 2018. – 95 с.

– Навчально-методичний посібник до підготовки магістерських наукових робіт для здобувачів освітнього ступеня «магістр» галузі знань 15 «Автоматизація та приладобудування усіх форм навчання [Електронний ресурс] / [упоряд. В.В.Тичков, М.О.Бондаренко, В.Я.Гальченко, Ю.Ю.Бондаренко, Р.В.Трембовецька, Т.Ю.Кісіль]; М-во освіти і науки України, Черкас. держ. технол. ун-т. – Черкаси: ЧДТУ, 2018. – 100 с.

– Основи біоніки: конспект лекцій для здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» галузі знань 15 «Автоматизація та приладобудування», спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» [Електронний ресурс] / [упоряд. М.О.Бондаренко, Ю.Ю.Бондаренко]; М–во освіти і науки України, Черкас. держ. технол. ун–т. – Черкаси: ЧДТУ, 2020. – 48 с.

– Основи робототехніки: конспект лекцій для здобувачів освітнього ступеня «бакалавр» галузі знань 15 «Автоматизація та приладобудування», спеціальності 151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології» [Електронний ресурс] / [упоряд. М.О.Бондаренко, О.І.Андрієнко, С.О.Філімонов]; М–во освіти і науки України, Черкас. держ. технол. ун–т. – Черкаси: ЧДТУ, 2020. – 49 с.

Відповідність позиціям п.38 витягу з ліцензійних умов провадження освітньої діяльності «Кадрові вимоги щодо забезпечення провадження освітньої діяльності у сфері вищої та післядипломної освіти для осіб з вищою освітою»:

поз. (1) – наявність не менше п’яти публікацій у періодичних наукових виданнях, що включені до переліку фахових видань України, до наукометричних баз, зокрема Scopus, Web of Science Core Collection;

поз. (2) – наявність одного патенту на винахід або п’яти деклараційних патентів на винахід чи корисну модель, включаючи секретні, або наявність не менше п’яти свідоцтв про реєстрацію авторського права на твір;

поз. (3) – наявність виданого підручника чи навчального посібника (включаючи електронні) або монографії (загальним обсягом не менше 5 авторських аркушів), в тому числі видані у співавторстві (обсягом не менше 1,5 авторського аркуша на кожного співавтора);

поз. (4) – наявність виданих навчально-методичних посібників/посібників для самостійної роботи здобувачів вищої освіти та дистанційного навчання, електронних курсів на освітніх платформах ліцензіатів, конспектів лекцій/практикумів/методичних вказівок/рекомендацій/ робочих програм, інших друкованих навчально-методичних праць загальною кількістю три найменування;

поз. (7) – участь в атестації наукових кадрів як офіційного опонента або члена постійної спеціалізованої вченої ради, або члена не менше трьох разових спеціалізованих вчених рад;

поз. (8) – виконання функцій (повноважень, обов’язків) наукового керівника або відповідального виконавця наукової теми (проекту), або головного редактора/члена редакційної колегії/експерта (рецензента) наукового видання, включеного до переліку фахових видань України, або іноземного наукового видання, що індексується в бібліографічних базах;

поз. (12) – наявність апробаційних та/або науково-популярних, та/або консультаційних (дорадчих), та/або науково-експертних публікацій з наукової або професійної тематики загальною кількістю не менше п’яти публікацій;

поз. (15) – Керівництво школярем, який зайняв призове місце III-IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів, II-III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів — членів Національного центру “Мала академія наук України”; участь у журі III-IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових навчальних предметів чи II-III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів  – членів Національного центру “Мала академія наук України” (крім третього рівня);

поз. (19) – діяльність за спеціальністю у формі участі у професійних та/або громадських об’єднаннях.


Сфера наукових інтересів: наноінженерія поверхні; атомно-силова мікроскопія; вимірювальний наноінструментарій;  контроль параметрів якості; поверхневе оброблення діелектриків електронним потоком; оптичні вироби; функціональне покриття.

З 2019 року є членом спеціалізованої вченої ради Д 73.052.04, затвердженої наказом Міністерства освіти і науки України №1428 від 15.11.2019 року, в Черкаському державному технологічному університеті з правом прийняття до розгляду та проведення захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора (кандидата) технічних наук за спеціальностями 05.13.05 «Комп’ютерні системи та компоненти» та 05.13.06 «Інформаційні технології».

Виступав головою разової спеціалізованої вченої ради ДФ 73.052.007 при Черкаському державному технологічному університеті (21.02.2021) в процедурі захисту дисертації на тему «Технологічне забезпечення керованого формування параметрів поверхневих шарів сталей при електроерозійній обробці дротяним електродом» на здобуття ступеня доктора філософії за спеціальністю 131 – Прикладна механіка Кондаковим Андрієм Вадимовичем.

Кількість захищених кандидатів, докторів наук, докторів філософії.

У 2015 році відбувся привселюдний захист дисертації на здобуття наукового ступеню кандидата технічних наук Білокінь С.О. (науковий керівник: Бондаренко М.О.). Захист відбувався у Національному технічному університеті України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського» за спеціальністю 05.11.13 – Прилади і методи контролю та визначення складу речовин.

Доктори наук, що готуються викладачем:

Білокінь С.О. (рік вступу: 2021), спеціальність: 123 – Комп’ютерна інженерія

Доктори філософії, що готуються викладачем:

Тичков Д.В. (рік вступу: 2019), спеціальність: 152 – Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка

Голота Т.С. (рік вступу: 2020), спеціальність: 152 – Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка

Антоненко С.В. (рік вступу: 2021), спеціальність: 152 – Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка

Андрейко Віталій (рік вступу: 2022), спеціальність: 152 – Метрологія та інформаційно-вимірювальна техніка


Участь у науково-дослідних роботах/розробках:

“Отримання та фізико-хімічні дослідження властивостей тонких композиційних покриттів, модифікованих Р.З.Е. термовакуумним осадженням” (№ ДР 0106U004496, 2006-2008 р.р., керівник НДР),

“Діагностика функціональних шарів у виробах мікрооптики і наноелектроніки, отриманих електронними технологіями” (№ ДР 0106U004500, 2006 – 2008 р.р., відп. виконавець НДР),

“Технологічні основи електронної нанообробки поверхонь виробів із п‘єзоелектричних керамік” (№ ДР 0109U002738, 2009 – 2010 р.р., відп. виконавець),

“Технологічні основи отримання впорядкованих наноструктур на поверхнях зондів для атомно-силової мікроскопії” (№ ДР 0111U002932, 2011 – 2012 р.р., відп. виконавець),

“Технологічні основи створення теплоізоляційних нанорозмірних оксидних покриттів на поверхнях оптичних діелектриків комбінованим термовакуумним осадженням” (№ ДР 0112U001701, 2012 – 2013 р.р., керівник НДР),

“Розроблення поліметричних датчиків інформаційно-вимірювальних систем з живленням елементів від енергії вимірювального сигналу” (№ ДР 0115U000316, 2015 – 2016 р.р., виконавець НДР),

“Розроблення бездротових енергонезалежних інформаційно-вимірювальних мереж критичного застосування військово-цивільного призначення” (№ ДР 0117U000447, 2017 – 2018 р.р., виконавець НДР)

“Розробка високоефективної мобільної ультразвукової системи для інтенсифікації процесу екстракції при виготовленні концентрованих напоїв функціонального призначення для учасників бойових дій” (№ ДР 0121U109660, 2021 – 2022 р.р., відп. виконавець)

Виконання функцій головного редактора/члена редакційної колегії наукового видання, включеного до переліку наукових фахових видань України, або іноземного наукового видання, що індексується в бібліографічних базах:

Член редакційної колегії наукового видання «Вісник Черкаського державного технологічного університету. Серія: Автоматизація та приладобудування» рISSN 2306-4412 / eISSN 2306-4455, включеного до переліку фахових наукових видань України (http://vtn.chdtu.edu.ua/about/editorialTeam)

Участь у галузевих академіях, наукових клубах, організаціях (МАН), товариствах, професійних та/або громадських об’єднаннях:

Дійсний член Академії інженерних наук України (диплом №398 від 04.04.2015 р.) в якій виконує функції Голови відокремленного відділення АІН по Черкаському регіону; член Українського товариства неруйнівного контролю та технічної діагностики (сертифікат про членство); дійсний член Українського матеріалознавчого товариства ім. І.М.Францевича (сертифікат про членство UMRS-2023-060)

В період з 2011 по 2017 роки, а також у 2023 році – член журі обласного (Черкаського) конкурсу МАН по відділенню: Технічні науки.

Науковий керівник школяра, що зайняв призове І місце III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Національного центру “Мала академія наук України” Босенка Владислава, учня 10-А класу Черкаської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №3. Тема наукової роботи: «Дослідження негативного впливу домішок атмосферного повітря на стан здоров‘я волосся людини» (2020 рік).

Науковий керівник школярів, що зайняли призове ІІ місце III етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Національного центру “Мала академія наук України”, а саме: Дрозда Олексія Едуардовича на тему: «Адаптивна система регулювання роботою світлофорів при русі транспортних спецзасобів» (2021 рік); Музики Владислава Володимировича на тему: «Система радіоідентифікації відносного положення транспортних засобів» (2021 рік); Неліна Михайла Олександровича на тему: «Smart-окуляри зі зворотним зв‘язком» (2021 рік), учнів 10 класу Черкаської гімназії №9 ім.О.М.Луценка Черкаської міської ради.

Голова, член оргкомітету конференцій, виставок: член організаційного комітету Обласного фестивалю «Робофест-2021»; член програмного комітету ІХ Міжнародної науково-технічної конференції «Датчики, прилади та системи – 2021» (сел.Лазурне, Херсонська обл., 20-24.09.2021)


Кількість наукових і методичних праць – понад 200, з них 6 монографій і 3 навчальних посібники та підручники

Основні наукові праці (за останні 5 років):

Монографії:

1) Покриття у приладобудуванні [Текст]: монографія / В.С.Антонюк, Г.С.Тимчик, Ю.Ю.Бондаренко, Ю.І.Коваленко,  М.О.Бондаренко [та ін.] // К.: НТУУ «КПІ», 2016.  – 360 с. (рекомендовано Вченою радою НТУУ «КПІ», протокол № 6 від 06.06.2016 року)

2) Бондаренко Ю.Ю. Енергоаудит будівлі – крок на шляху до енергозаощадження / Ю.Ю.Бондаренко, М.О.Бондаренко, С.П.Ральченко // Глобальне партнерство в парадигмі сталого розвитку: освіта, технології, інновації [Колективна монографія] за заг. ред. О.Ю.Березіної, Ю.В.Ткаченко] – Черкаси: Видавець Чабаненко Ю.А., 2017. – 524 с. – 464-475. (рекомендовано Вченою радою ЧДТУ, протокол № 18 від 30.06.2017 року)

3) Контроль параметрів якості функціональних покриттів [Текст]: Монографія / В.С.Антонюк, Г.С.Тимчик, Ю.Ю.Бондаренко, С.О.Білокінь, С.П.Ральченко, В.О.Андрієнко, М.О.Бондаренко // К. : НТТУ «КПІ ім. Ігоря Сікорського», 2018. – 396 с. (рекомендовано Вченою радою НТУУ «КПІ», протокол № 6 від 06.11.2017 року)

Статті, що включені до переліку наукометричних баз, зокрема Scopus, Web of Science Core Collection:

1) Bazilo , C. V., Bondarenko , M. O., Khlivnyi , V. V., Tomenko , M. H. and Tomenko, V. I. (2021) “Mathematical Modelling of Rod-Type Piezo-Electric Transducers for Acoustoelectronic Devices”, Visnyk NTUU KPI Seriia – Radiotekhnika Radioaparatobuduvannia, (86), pp. 58-67. DOI: 10.20535/RADAP.2021.86.58-67.

2) Improving the Accuracy of Microhardness Measurement of Nanoelectronic Elements by the Silicic Probes of Atomic-Force Microscopy, that is Modified by Carbon Coverage / M.Bondarenko, V.Antonyuk, I.Bondarenko, I.Makarenko, S.Vysloukh. In: Karabegović I. (eds), New Technologies, Development and Application IV (NT-2021): Lecture Notes in Networks and Systems. – Springer, Cham., vol 233 (2021). ISSN 2367-3370; ISSN 2367-3389 (electronic). DOI: 10.1007/978-3-030-75275-0_3 (Scopus)

3) Механизм возникновения и нейтрализация остаточного трибоэлектричества при сканировании кремниевым зондом атомно-силового микроскопа диэлектрических поверхностей / М.А.Бондаренко, Ю.Ю. Бондаренко, С.А.Билоконь, В.С.Антонюк // Журнал нано- та електронної фізики, Том 6 № 2, 02018 (5cc) (2014). DOI: 2077-6772/2014/6(2)02018(5). https://jnep.sumdu.edu.ua/ru/component/content/full_article/1218 (Scopus)

4) Studies of Thin Wear-Resistant Carbon Coatings and Structures Formed by Thermal Evaporation in a Vacuum on Piezoceramic Materials / Antonyuk V.S., Bondarenko M.O., Bondarenko Yu.Yu. // Journal of Superhard Materials, 2012, Vol. 34, No. 4. – Allerton Press, Ink., 2012. – pp. 248-255. DOI: 10.3103 / S1063457612040065. https://link.springer.com/article/10.3103/S1063457612040065 (Scopus)

5) Дослідження тонких зносостійких вуглецевих покриттів і структур, сформованих термічним випаровуванням у вакуумі на п’єзокерамічних матеріалах / Антонюк В.С., Бондаренко М.О., Бондаренко Ю.Ю. // Научно-технический журнал «Сверхтвердые материалы», № 4 (198), 2012. – К.: Институт сверхтвердых материалов им. В.Н. Бакуля НАН Украины, 2012. – с. 45-55. http://www.ism.kiev.ua/stm/index.php?i=84. URI: http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/125990 (Web of Science Core Collection)

6) Formation of Wear-Resistant Coatings on Silicon Probes for Atomic Force Microscopy by Thermal Vacuum Evaporation / V.S.Antonyuk, S.O.Bilokin, M.О.Bondarenko, Yu.Yu.Bondarenko [etc.] // Journal of superhard materials. – 2015. – Vol.37. – No. 2. – pp.112-119. DOI: 10.3103/S1063457615020057. https://link.springer.com/article/10.3103/S1063457615020057 (Scopus)

7) Формування зносостійких покриттів на кремнієвих зондах для атомно-силової мікроскопії термовакуумним випаровуванням / В.С.Антонюк, С.О.Білокінь, М.О.Бондаренко, Ю.Ю.Бондаренко [та ін.] // Научно-технический журнал Сверхтвердые материалы, К.: Институт сверхтвердых материалов им. В.Н. Бакуля НАН Украины, 2015, №2. – С.60–69. http://www.ism.kiev.ua/english/shm/index.php?i=112. URI: http://dspace.nbuv.gov.ua/handle/123456789/126160 (Web of Science Core Collection)

8) Medianyk V.V., Bondarenko Yu.Yu., Bazilo C.V., Bondarenko M.O. Research of current-conducting electrodes of elements from piezoelectric ceramics modified by the low-energy ribbon-shaped electron stream // Журнал нано- та електронної фізики, Суми. – 2018. – Т. 10, № 6, 06012(6cc). DOI: 10.21272/jnep.10(6).06012. https://jnep.sumdu.edu.ua/ru/full_article/2632 (Scopus)

9) Research of microhardness of thin ceramic coatings formed by combined electron-beam method on dielectric materials / V.S.Antonyuk, Yu.Yu.Bondarenko, S.O.Bilokin’, V.O.Andrienko, M.O.Bondarenko // Journal of  Nano- and Electronic Physics. – Sumy: Sumy State University. – 2019. – Vol. 11. – No. 6. – pp.06024-1 – 06024-5. DOI: 10.21272/jnep.11(6).06024 (Scopus)

Статті, що включені до переліку фахових видань України:

1) Дослідження функціональних поверхонь мехатронних пристроїв методом мультизондової атомно-силової мікроскопії / І.С.Кобиць, О.О.Бруньов, О.І.Андрієнко, С.О.Білокінь, М.О.Бондаренко // Вісник Черкаського державного технологічного університету. Серія: Технічні науки. – Черкаси: ЧДТУ. – 2021. – №3.

2) Chumak, S. Klimenko, S. Klimenko, A. Manokhin, A. Naydenko, M. Kopeikina, V. Burikin, M. Bondarenko, V. Burlakov Finish machining of the cutting insert from cubic boron nitride BL group composite // Cutting & Tools in Technological System: No. 94 (2021). – P. 102-114. DOI: 10.20998/2078-7405.2021.94.12

3) Дослідження розподілу електричних полів по поверхні елементів пам‘яті / В.О.Андрієнко, О.І.Паткевич, В.С.Антонюк, М.О.Бондаренко // Перспективні технології та прилади. – Луцьк: Луцький НТУ, 2017. – Вип. 11 (2). – С. 6-12.

4) Формування та керування стрічковим електронним потоком при мікрообробці  елементів пристроїв для адитивного виробництва / Р.П.Гайдаш, Ю.І.Коваленко, М.П.Рудь, М.О.Бондаренко, В.С.Антонюк // Сучасні технології в машинобудуванні. – Харків: НТУ «ХПІ», 2018. – Вип. 13. – C. 69-78.

5) Research of Volt-Ampere Characteristics of the Wire Pierce Electron Gun at Electron-Beam Microprocessing of Dielectrics / M.Bondarenko, V.Antonyuk, Yu.Kovalenko, M.Rud, R.Haidash // Ukrainian Journal of Mechanical Engineering and Materials Science. – Vol.4. – No.1. – 2018. – pp.58-64.

6) Модифікація нанорельєфу методом електронно-променевої мікрообробки / В.С.Антонюк, Р.П.Гайдаш, С.О.Білокінь, Ю.Ю.Бондаренко, М.О.Бондаренко // Резание и инструменты в технологических системах: Междунар. науч.-техн. сб. – Харьков: НТУ «ХПИ». – 2018. – Вып. 88. – С. 11-17.

7) Дослідження мікроелектромеханічних п’єзоелектричних структур методом атомно-силової мікроскопії / К.В.Базіло, С.О.Білокінь, М.О.Бондаренко, В.В.Медяник // Вісник Черкаського державного технологічного університету. Серія: Технічні науки. – Черкаси: ЧДТУ, 2018. – №3 – С. 21-26.

8) Особливості розрахунку та дослідження ємнісних перетворювачів діелектричної проникливості з різною формою електродів / Д.В.Тичков, М.О.Бондаренко, В.С.Антонюк // Перспективні технології та прилади. – Луцьк: Луцький НТУ. – 2019. – № 14. – С. 140 – 145.

9) Особливості виготовлення тест-об’єктів, як еталонних засобів калібрування та повірки зондів атомно-силової мікроскопії / О.І.Шевченко, М.О.Бондаренко // Метрологія та прилади. – 2020. – №4 (84). – С. 36 – 39.

10) Підвищення якості поверхонь виробів, отриманих методом 3D друку / О.Г.Новаковский, М.П.Рудь, В.С.Антонюк, М.О.Бондаренко // Вісник Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут»: Серія приладобудування. – 2020. – Вип. № 61 (2) – С. 52 – 57. DOI: https://doi.org/10.20535/1970.60(2).2020.221450

Статті у іноземних виданнях:

1) Peculiarities of metalized surfaces modification of silicon elements of microelectromechanical systems with low-power electronic flow / M.Bondarenko, I.Bondarenko, V.Antoniuk, D.Telezhynskyi, V.Andriienko // Materials science. Non-equilibrium phase transformations. – 2017. – Year III. – Issue 2. – pp.53-55.

2) The investigation of the nanoreliefs of optical elements of measuring instruments, which modified by electron-beam microprocessing / E.Skoryna, V.Medyanyk, M.Bondarenko, І.Bondarenko, S.Bilokin, V.Antoniuk // Innovations. – 2018. – Year VI. – Issue 1. – pp.30-33.

3) Destruction of silicone probes of the atomic force microscope caused by the electrostatic breakdown during scanning of dielectric surfaces / V.Titarenko, S.Bilokin, M.Bondarenko, Yu.Bondarenko, V.Antonyuk // Innovations. – 2018. – Year VI. – Issue 2. – pp.72-74.

4) Control of spatial characteristics of the ribbon-shaped electron stream in the process of processing optical coverings of optoelectronics products / R.Gaidash, S.Ralchenko, V.Medyanyk, M.Bondarenko // Machines. Technologies. Materials. – 2018. – Year XII. – Issue 10. – pp.398-401.

5) Controlling wettability modes of the probes of the atomic-force microscope / O.Andriienko, V.Medyanyk, S.Bilokin, Yu.Bondarenko, M.Bondarenko, V.Antonyuk // Machines. Technologies. Materials. – 2019. – Vol. 13. – Issue 5. – pp. 217-223.

6) Energy heat exchange in the zone of contact of the probe of an atomic force microscope with the surface under study / О.Andriienko, S.Ralchenko, M.Bondarenko, Yu.Bondarenko // Machines. Technologies. Materials. – 2019. – Year XIII. – Issue 11. – pp.495-499.

7) Improving the resolution and accuracy of temperature distribution on the surface of microsystems using thermographic methods / S.Matviienko, S.Ralchenko, V.Boiko, M.Bondarenko, V.Andriienko, Yu.Bondarenko // Machines. Technologies. Materials. – 2020. – Year XIV. – Issue 1. – pp.23-27.

8) Modeling of the process of ultrasonic flaw detection of materials with internal microdefects of different origin / Т.Kisil, M.Bondarenko, D.Nesterenko // International Scientific Journal “Machines. Technolоgies. Materials”. – Year XV, Iss. 1, 2021. – p. 32–34. ISSN PRINT 1313-0226, ISSN WEB 1314-507X, https://stumejournals.com/journals/mtm/2021/1/32.full.pdf

Тези у наукових збірниках та збірниках конференцій:

1) Power supply method of micro- and nanosystem engineering devices / M.Bondarenko, I.Bondarenko // Energy Challenges & Mechanics: 6th International Symposium, (Inverness, 14 – 18 August 2016). – Inverness, Scotland, UK. – 2016. – P.245-246.

2) Дослідження оптичної поверхні після її електронної мікрообробки / Є.В.Скорина, І.О.Макаренко, Ю.Ю.Бондаренко, М.О.Бондаренко // Приладобудування та метрологія: сучасні проблеми, тенденції розвитку: матер. ІV Всеукр. наук.-практ. конф. (м.Луцьк, 29 – 30 жовтня 2020 р.). – Луцьк: Луцький НТУ. – 2020. – С. 84–85.

3) Автоматизована система нанометричного контролю на базі атомно-силового мікроскопу / О.Андрієнко, Д.Тичков, М.Бондаренко // Контроль і управління в складних системах (КУСС-2020): Матер. ХV Міжнар. конф. (м.Вінниця, 8 – 10 жовтня 2020 р.). – Вінниця: ВНТУ. – 2020. http://ir.lib.vntu.edu.ua//handle/ 123456789/30639

4) Computer simulation of ultrasonic flaw detection processes for microdefects of welded seams // T.Kisil, M.Bondarenko // III International Scientific and Practical Conference (Kyoto, Japan, 2-4 December 2020). – Kyoto. – 2020. – р. 40–46. https://sci-conf.com.ua/wp-content/uploads/2020/12/SCIENCE-AND-EDUCATION-PROBLEMS-PROSPECTS-AND-INNOVATIONS-2-4.12.2020.pdf

5) Modeling of the process of ultrasonic flaw detection of materials with internal microdefects of different origin / T.Kisil, M.Bondarenko, D.Nesterenko // Machines. Technolоgies. Materials 2021: XVIII International Scientific Congress – winter session (Borovets, Bulgaria, 10-13.03.2021). – Borovets, Bulgaria. – Year IV, Iss.1(18), 2021 (volume I) / Machines. Tecnologies. Materials. – р. 94–96. http://mtmcongress.com/winter/sbornik/1-2021.pdf

6) Підвищення якості  поверхонь оптичних елементів комбінованим електронно-променевим обробленням /  Ю.І.Коваленко, М.О.Бондаренко, В.С.Антонюк // Приладобудування: стан і перспективи: Матер. XХ Міжнар. наук.-техн. конф. (м.Київ, 18–19 травня 2021 р.). – Київ: КПІ ім. Ігоря Сікорського. – 2021. – С.57–60.

7) Визначення розподілу густини струму для управління якістю оброблення оптичних виробів електронним потоком / В.С.Антонюк, Ю.І.Коваленко, М.О.Бондаренко //  Инженерия поверхности и реновация изделий: Матер. ХХІ Міжнар. наук.-техн. конф. (м. Свалява, 07–011 червня 2021 р.). – Київ: АТМ України. – 2021. – С. 11–14.

Участь у конференціях: Міжнародної науково-практичної конференції “Методологические аспекты сканирующей зондовой микроскопии” (м. Мінськ, Білорусь, 2006, 2008, 2010, 2012, 2014, 2016 рр.); Російському симпозіумі по растровій електронній мікроскопії та аналітичним методам дослідження твердих тіл (м. Чорноголовка, Росія, 2011 – 2012, 2014 рр.); Міжнародної науково-технічної конференції “Приладобудування: стан і перспективи” (м. Київ, 2009, 2013 – 2014, 2021 рр.); щорічної міжнародної конференції та виставці “Современные методы и средства неразрушающего контроля и технической диагностики” (м. Ялта, 2011 рр.); International conference of science and technology “System analysis and information technologies” (Kyiv, 2011); International Scientific Conference ELNANO (м. Київ, 2011 р.); Міжнародної науково-технічної конференції “Фізичні процеси та поля технічних і біологічних об‘єктів” (м. Кременчук, 2014 р.); Міжнародної науково-технічної конференції “Инженерия поверхности и реновации изделий” (Одеська обл., с. Затока, 2015, 2021 рр.); Всеукраїнської науково-практичної конференції “Фізика і хімія твердого тіла: стан, досягнення та перспективи” (м. Луцьк, 2012 р.); Міжнародної науково-практичної конференції “Качество, стандартизация, контроль: теория и практика” (м. Київ, 2012, 2016 рр.); International scientifical conference “Physics and technology of thin films and nanosystems” (Ivanо-Frankivsk, 2013); International scientifical conference “Electronics and Applied Physics” (Kyiv, 2013); Міжнародної наукової конференції “Нанорозмірні системи: будова, властивості, технології” (м. Київ, 2013 р.); регіональної науково-практичної конференції “Приладобудування та метрологія: сучасні проблеми, тенденції розвитку” (м. Луцьк, 2014, 2020 рр.); International scientific-technical conference “Innovations in engineering” (Burgas, Bulgaria, 2015, 2021); Міжнародної науково-практичної конференції “Комплексне забезпечення якості технологічних процесів та систем” (м. Чернігів, 2015, 2017 рр.); International Symposium “Energy Challenges & Mechanics” (Inverness, Scotland, UK, 2016); науково-технічної конференції “Фізика, електроніка, електротехніка” (м. Суми, 2016, 2018 рр.); Міжнародної науково-практичної конференції “Інтегровані інтелектуальні робототехнічні комплекси” (м. Київ, 2018 р.); International Scientific and Practical Conference (Kyoto, Japan, 2020); Міжнародна конференція “Контроль і управління в складних системах (КУСС-2020)” (м.Вінниця, 2020 р.).


Нагородження, відзнаки: Почесна грамота Черкаського державного технологічного університету (2010 р.), подяка Управління у справах сім‘ї, молоді та спорту Черкаської обласної державної адміністрації (2011 р.), Почесна грамота Головного управління освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації (2011 р.), подяка Департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради (2012 р), подяка Міністерства освіти і науки України (2014 р), Почесна грамота Міністерства освіти і науки України (2016 р), Ювілейна медаль «За вірність заповітам Кобзаря» Українського Фонду Культури (2014 р.), медаль «За збереження національних традицій» Всеукраїнського об‘єднання громадян «Країна» (2014 р.)

Має сертифікат, який підтверджує достатньо високий рівень володіння іноземною мовою (В2) (Сертифікат з англійської мови KJ-A № 19/07/60 виданий Wyższa Szkoła Lingwistyczna in Częstochowa (Republic Poland) 05.07.2019)


 

Посилання на наукові профайли викладача:

Author ID ORCID: 0000-0002-5927-0326 

Scopus Author ID: 37058627000 

Web of Science ResearcherID: O-8010-2019 

Електронна пошта: [email protected]